• Aktualności
    PRZECZYTAJ AKTUALNE NEWSY
  • Szukaj
    WYSZUKAJ NA STRONIE
  • Władze
    AKTUALNE WŁADZE ZWIĄZKU
  • Członkostwo
    ZŁÓŻ DEKLARACJĘ DO ZZAP
  • Statut Związku
    Statut i ordynacja wyborcza ZZAP
  • Baza wiedzy
    PRAWNICY I EKSPERCI ZZAP RADZĄ
  • Wejściówki
    SKORZYSTAJ ZE ZNIŻEK ZZAP
  • Poradniki ZZAP
    Skontaktuj się z członkami ZZAP
  • Członkostwo FIA
  • Kontakt
    KONTAKT Z NAMI I PRAWNIKIEM
Aktualności
Opublikowane w 11 gru 201811 gru 2018 przez ZZAP

ZZAP i ZASP jednym głosem w sprawie Konkursu na Stanowisko Dyrektora Instytutu Teatralnego

Wspólne Oświadczenie
Prezesa Zarządu Głównego ZASP i Przewodniczącego Zarządu Głównego Związku Zawodowego Aktorów Polskich, w sprawie wyniku Konkursu na Stanowisko Dyrektora Instytutu Teatralnego

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami środowiska oraz szerzącymi się domysłami i plotkami wokół konkursu na stanowisko Dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie oświadczamy, że po zapoznaniu się z ofertami i przeprowadzeniu rozmów z kandydatami, obaj uznaliśmy, iż najlepszy program funkcjonowania Instytutu zaprezentowała dotychczasowa Dyrektor Instytutu Pani Dorota Buchwald. Naszego przekonania nie podzielali pozostali członkowie komisji. Wobec takiego stanu rzeczy, arytmetyka ewentualnego głosowania przedstawiałaby się następująco: nasze dwa głosy za Panią Dorotą Buchwald, przeciwko pięciu pozostałym członkom komisji, na innego (innych) kandydatów.
Powyższe rozstrzygnięcie eliminowałoby Panią Dorotę Buchwald, na co naszej zgody nie było.

Zobligowani do postępowania zgodnie z literą Regulaminu Konkursu, którego autorem jest Departament Narodowych Instytucji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, musieliśmy zdobyć się na kompromis i zgodnie z Regulaminem Konkursu wybrać jedyną możliwą opcję akceptowalną przez pozostałych członków komisji, tj.: „żadna z przedłożonych ofert nie uzyskała rekomendacji”.

Takie rozstrzygnięcie było jedynym, możliwym rozstrzygnięciem, które nie dopuszczało do wyeliminowania Pani Doroty Buchwald z dalszego, ewentualnego procedowania.

Jednocześnie ubolewamy, że staliśmy się celem ataków niektórych przedstawicieli środowiska, którzy wyciągnęli mylne wnioski z zamieszczonych w mediach półprawd lub kłamstw. Oskarżanie nas o „gest Piłata”, jest co najmniej niesprawiedliwe i krzywdzące.

Reprezentujemy dwie największe organizacje branżowe, które wsłuchują się w głos środowiska i których celem jest dbanie o nasze wspólne dobro. A takim dobrem jest niewątpliwie Instytut Teatralny. Nigdy nie mieliśmy i nie mamy co do tego wątpliwości.

Maksymilian Rogacki
Przewodniczący Zarządu Głównego ZZAP

Paweł Królikowski
Prezes Zarządu Głównego ZASP

Pobierz całe oświadczenie

KategorieAktualności

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nawigacja wpisu

Poprzedni wpisPoprzedni Zjazd EuroFIA w Rotterdamie, 5-8.11.2018
Następny wpisNastępny ZMIANY W USTAWIE O ZWIĄZKACH ZAWODOWYCH OD 1.01.2019!


ZARZĄD GŁÓWNY
ul. Chełmska 21
00-724 Warszawa, budynek 4, pokój 27 (Teren WFDiF)

PRZEWODNICZĄCY ZWIĄZKU
Maksymilian Rogacki

Pobierz logo ZZAP


BIURO
ul. Chełmska 21
00-724 Warszawa, budynek 4, pokój 27 (Teren WFDiF)
NIP: 5262388255, KRS: 87054

e-mail: zzap@zzap.aktorzy.org
tel. 605-763-812



KONSULTACJE PRAWNE
Chamier-Gliszczyński Orlińska Polański S.C.

Kazimierz Wysota, Wiceprzewodniczący ZZAP
(Kontakt poprzez Biuro ZZAP)


Śledź nasze najnowsze informacje
w Social Mediach i bądź z nami na bieżąco